על נשימה

“אוהו את מורה לתנועה? מתעסקת בנשימה? תגידי איך לנשום נכון”? פה בשלב הזה של ההיכרות הקצרה והמיידית יש לי 2 דקות שאני צריכה להגיד איך נושמים נכון, אז זהו שלדעתי זה יותר מורכב ומומלץ אפילו להתענג ולהתעכב על תשובה ארוכה ומורכבת, כשזה מגיע לדבר על נשימה יש לקחת אוויר ולהתרווח לעזוב את כל האינסטנט ידע למוס ג’לי וחבריו ולא לממשקים שאפשר להגיע איתם לנפש לנשמה פה האינסטנט יוצא שרלטני.

ובכן, בכל זאת אתחיל עם השאלה בהיכרות הקצרה כיוון שיש לי 2 דקות בכל זאת רציתי שתהיה לי תשובה והתשובה היא שהכי נכון להיות ספונטאניים. תראו, נשימה מלווה אותנו כל החיים וכמו שחווינו את החיים כך גם נשמנו כל התגובות הרגשיות שלנו לוו בנשימה ברגעי התרגשות  הנשימה מואצת בזמן של מאמצים גופניים יש לנו נשימה אחרת כשאנחנו פוחדים ישר עוצרים את הנשימה ובטח כשאנחנו מאוהבים

עדיין אני חושבת שהשאלה הזו לא ראויה או לפחות לא מדויקת מפני הכלליות שלה היא אפילו מסוכנת כי אפשר לבנות מודל דוגמטי שעלול לשעמם מהר והשואל כבר יישכח משאלה חשובה זו. נשימה  כמו כמה מתורות המזרח האומרות כי נשימה אחידה ללא ריגושים או שאיפות, ציפיות כל שהן יגרמו לנשימה אחידות שלווה מעין נירוונה תמידית, חוץ מזה שאורח חיינו אינו מותאם בעליל לסגנון זה החיים במדינה זו כאלו אינטנסיביות דבר זה גורם לחוסר תיאום חולני בין החיים הפנימיים לחיצוניים הרי אנו מאבדים את הצבע בהדרגה הכל נהפך למעין אפור וזהו.כך, שהשאלה היא איך לנשום נכון כשרצים, ממהרים,נחים, ובעצם נמצאים בכל מה שהחיים מזמנים לנו, היום זה כבר מדע נשימה נכונה בריצה, שחיה  ואפילו נגינה על כלי מוסיקאלי לנשום נכון בסיטואציות ספציפיות פה כבר יש נוסחאות מדויקות ומסודרות.

בכל זאת בואו נמשיך נרחיב את הנושא   ואני אנסה במאמר זה להסביר, הנשימה מלווה אותנו כל חיינו היא כמו חברה טובה המקשיבה לנו ומתאימה עצמה לסיטואציות השונות המגוונות שמלוות אותנו לאורך חיינו ובהיותה כזו היא משקפת אותנו בכל רגע נתון להקשיב לנשימה זה כמו לשאול מה שלומי? כבר יש תשובה.

דבר מעניין קורה בנשימה שכשמדברים עליה ישר אפשר להקשיב לה באופן בלתי אמצעי היא מתקיימת ונוכחת. כך קורה בשעה שאתם קוראים את הפוסט הזה.

 

כאשר בוחרים ללמוד על עצמינו דרך הקשבה לנשימה אנו נבחין שישנם מצבים שונים לאותו דפוס עד שאפשר להגיע לאב טיפוס  של המגוון בו אני משתמשים והמיוחד לנו

ובכלל כאשר אתם קוראים פוסט זה איך אתם מרגישים? (נושמים.) האם קריאת הפוסט הסב את תשומת הלב שלכם לנשימה? 

 

 

כתיבת תגובה